pondělí 10. dubna 2017

1. 4. 2017 Brigáda a Aprílové hrátky

Středisková brigáda v areálu 1. 4. 2017

Přišel duben, a tudíž nutnost se věnovat areálu a jeho zvelebení po dlouhé zimě. Dnes byl na programu hlavně úklid areálu, vysbírání odpadků, odnos spadaných kamenů ze skály, hrabání listí a pár menších úprav a renovací.
Jednou z úprav byla oprava střechy na toi toi budce a další úpravy na rekonstrukci kluboven Střediskové a 34. oddílu. Každý, kdo měl ruce, si práci našel. Bylo, jako každý rok, nutno spálit nařezané větve akátů a jiný nepořádek, dále se kultivoval kompost, sbíraly se padlé větve, prořezávalo se křoví a plošně probíhal úklid a čištění kluboven a odklidili jsme spadané kamení z okolí hřiště. Navíc nám konečně nebudou padat míče z hřiště na silnici, jelikož kluci z Kalahari nainstalovali na zábradlí sítě, které předtím jejich skauti natřeli. A např. Vlaštovky pokračovaly ve zvelebování svého „hnízdečka“ a nastěhovaly skautkám do klubovny červený gaučík. Brigáda nebyla dlouhá, okolo poledne jsme měli hotovo.  

Aprílové hrátky 1. 4. 2017

Slunce, dětský smích, park V Homolkách a spousta skautů – tak vypadal Aprílový den a Aprílové hrátky, pořádané naším střediskem pro veřejnost odpoledne po brigádě. Snad vše vycházelo podle plánů, odvoz věcí, přípravy stanovišť, jen to standardní stavění stanu pro registraci bylo lehce náročné. Všichni vždycky stojí, nikdo moc neví, co má dělat, a jen jeden člověk by se v tom měl snažit vyznat, jinak ho ostatní zmatou. Naštěstí jsme tam měli Olieho (36. oddíl), který věděl, jak na to, a tak celou akci „stavba stanu“ vedl on. Jen ta čísla tyčí nám zase neseděla. Ale pdstatné je, že na hlavu nám stan nespadl (i kdyby za tajné pomoci lepicí pásky). Vše se podařilo a ještě před 14. hodinou stan stál a byl obydlený startem s letáčky, startovními kartičkami a odměnami za splnění úkolů.Na trase byl jako každý rok pestrý program – malování na obličej, jednokolka, nízké lanové lávky, chůze po slackline, Jenga ve velkém (společenská hra, kde se musí odebírat a přesouvat kostky z věže, aniž by spadla), zavazování mašličky buď na krabici pro ty mladší, nebo pro starší kolem velkého stromu. Dále pak chůze po artistické cívce, hmatovka (uhodnout podle hmatu, co je v pytlíčku) a mnoho dalšího.
Dětem se všechna stanoviště moc líbila, počasí nám vyšlo podle gusta, a tak bylo nádherné teplo a dětí přišlo okolo stovky. Také všichni organizátoři byli skvělí. Pomáhali nejen vedoucí oddílů, ale také roveři & rangers a skauti & skautky. Dokonce i úklid po stanovištích a odvoz věcí na klubovny proběhl hladce. Zkrátka skvěle připravené a proběhlé Aprílové hrátky. 
                

Žádné komentáře:

Okomentovat