úterý 1. září 2015

Tábor Hobita 2015

Letos jsme na tábor vyrazily společně s dívčím oddílem Argiope z Prahy - bylo nás víc, nebály jsme se vlka nic. Ale zato vos ano, protože těch se vyrojily mraky.
Tábořily jsme na útulné loučce u Vacova na Šumavě, s krásně čistým vzdouškem, a jelikož nás sužovala šílená vedra, strávily jsme většinu tábora v potoce, který tekl kolem našeho tábořiště.
V mezičasech mezi rácháním v potoce jsme hrály psoustu her, batikovaly, vyráběly z korálků...
...povídaly si o první pomoci, trénovaly na lanových lávkách a slacklajně...
...a především se jako skupina statečných trpaslíků vydaly společně s čarodějem Gandalfem a hobitem Bilbo Pytlíkem hledat poklad, který střeží pod Osamělou horou drak Šmak.
Cestou jsme potkaly spoustu podivný tvorů, třeba Gluma, který chtěl trpaslíííšky šníšt, ale naštěstí jsme nad ním vyhrály v hádankové soutěži a dostaly prstýnky za odměnu...

Především jsme ale měly možnost strávit společně dva týny v krásné přírodě, nerušeny televizí, Facebookem a počítači a vyzkoušely jsme si všechny, jaké to je se o sebe postarat, ale i postarat o druhé a o naše přátelství, protože obojí je někdy pěná dřina. Domů jsme se vrátily o dost špinavější, ale bohatší o nové zážitky, nové kamarádky a schopnost se postarat sama o sebe bez pomoci maminek, babiček a všech ostatních, kdo o nás s láskou pečují celý rok. Třeba jim v tom dalším roce dokážeme i o něco víc pomáhat... Je libo někam zatlouct hřebík? Měly jsme na to speciálně vyčleněný programový blog, takže jsou z nás mistři!:-D


Žádné komentáře:

Okomentovat