sobota 14. prosince 2013

Vlaštovky na stěněProtože prosincové počasí výpravám do přírody příliš nepřeje, rozhodly jsme se vyzkoušet nový sportněkde pod střechou mimo nepřízeň počasí - lezení na horolezecké stěně. Nápad zaujal naše světlušky, skautky i dospělé vedoucí, a tak nás sešlo hned devět, což bylo tak akorát, abychom se zvládly prostřídat v sedácích a vybavení. Domluvily jsme se s kamarádem zkušeným lezcem na dohledu, ostatní oddíly ve středisku nám laskavě zapůjčily své lezecké vybavení a v neděli jsme se odhodlaně vydaly do haly Lokomotivy hodně natěšené a trochu nervozní z toho, jaké to bude....


Náš milý instruktor Žabák z oddílu Kalahari nám pomohl se zašněrováním do sedáků a abychom byly při lezeckých výkonech patřičně jištěné, naučil nás vázat dvojitou osmičku a správně jistit.  Za asistence tří vedoucích pak natáhl lana na tři lezecké cesty, holky se trochu protáhly a už jsme na střídačku lezly, lezly a lezly.


Některé z holek se ukázaly být stěnolezci od přírody, jiné svoji techniku pilovaly, na každém pokusu se něco naučily a lámaly vlastní rekordy. Vedoucí se pod bedlivým Žabákovým dozorem učily správnému jištění a krom toho si samozřejmě neodepřely ani samotné lezení.
Myslím, že jsme se všechny naučily hodně nového, vyzkoušely své limity, poněkud potrápily svůj strach z výšek a hlavně se nadchly pro tenhle super sport. A osobně mohu jen dodat, že mě záda i celý člověk bolely ještě ve středu:)
Written by Hapla&BrePťa s.r.o.:-)
Žádné komentáře:

Okomentovat