neděle 17. listopadu 2013

Vlaštovky v Zábělé

Tentokrát byla výprava jen pro naše světlušky, ale stálo to za to! Připravila ji pro nás Mánička se Štěpánkou a podle mě vybraly moc pěknou trasu a přitom hned u Plzně. Sešly jsme se až v překvapivém počtu na doubravecké vlakové zastávce a vláčkem jsme si popojely do Chrástu u Plzně. Hned v Chrástu jsme si zahrály seznamovací hru, jela totiž naše nová oddílová posila Pája.

 
Pěknou novou stezkou jsme se přes pole vydaly k Dolanskému mostu. Tam jsme si v zazimovaném vodáckém kempu zahrály hru, pokochaly pohledem na řeku Berounku a pokračovaly dál v cestě po zelené. Ta vede po vrstevnici  úbočím koryta řeky Berounky přírodní rezervací Zábělá. Jen škoda, že jsme cestou nepotkaly nějakého toho místního mloka skvrnitého. I přes podzimní studené počasí byla cesta plná her a skotačení.  Největší úspěch měla u světlušek hra ,,Chyť si svou vůdkyni!,, Po překonání několika přírodních překážek jsme došly až k odpočívadlu těsně před Bukovcem a tam jsme rozbalily svačinky od maminek a ohřály se čajem z termosek.

 
 
 A z Bukovce už to bylo domů kousek. Všechny světlušky pochodovaly statečně až na Doubravku. Tady na louce se na nás prvně za celý den usmálo sluníčko. Ještě jsme si pod naším dobře známým Chlumem zahrály pár posledních her. Mánička sypala z rukávu jednu za druhou celý den.
 
zapsala Koala

Žádné komentáře:

Okomentovat