úterý 24. října 2017

říjen 2017: 100 let skautingu v Plzni

Je to neuvěřitelné, ale první zmínky o plzeňském skautingu už jsou víc než sto let staré, což rozhodně stojí za oslavu! Zapojily jsme se do oslav hned dvakrát.
Ve středu 18. 10. jsme se všemi, kdo měly volno, vyrazily na velké setkání plzeňských skautů v Borském parku. Na slavnostním nástupu pro připomenutí pohnutých dějin skautingu a jeho významu pro dnešní svět jsme společně ve více než 300 lidech zazpívali Junáckou hymnu.
A jelikož skauting je především hra, zahráli jsme si společně velkou dobrodružnou hru simulující stavbu tábora. A my jsme tentokrát byly ve vítězném týmu! Na konci celé akce jsme společně zazpívali Večerku v Gilwelském kruhu přátelství a celá akce při západu slunce se nám vryla do paměti už napořád. Byla to skutečně oslava, jak má být.


Kromě toho jsme s našimi Velrybkami (starší skautky) vyrazily v pátek 20. 10. na městskou hru, která slouží k připomenutí podstatných událostí v historii plzeňského skautingu. Stačilo nažhavit data na smartphonu, a už jsme procházely centrem Plzně, odpovídaly na jednoduché i zákeřné otázky a dozvídaly se spoustu nového o osobnostech, které prošly plzeňskými oddíly. Zvládly jsme to ve skvělém čase 4773 vteřin, jsme zvědavé na ostatní!
Jelikož jsme měly ještě chvíli času, stavily jsme se taky podívat na výstavu ke stejnému tématu ve Smetanových sadech a na oslavu našeho skvělého výkonu jsme si daly dort:)


Žádné komentáře:

Okomentovat