čtvrtek 11. prosince 2014

Co jsme podnikly na podzim?

Podzim utekl jako voda, zima je tu za pár dní a my měly tolik práce a zábavy, že nikdo nestihl nic zapsat. Tak alespoň ve zkratce...
V říjnu jsme vyrazily na jednodenní výpravu do Koněpruských jeskyní. Prošly jsme prohlídkový okruh, užily si krásný výhled na zbarvené listí stromů v bývalém lomu u jeskyní a našly spoustu zkamenělin mušliček a trilobitů při našem archeologickém průzkumu okolí. Jen ten vlak jsme skoro nestihly, takže to byl trochu maraton:-)

Kromě každoroční brigády v areálu našich kluboven, který je potřeba pravidelně uklidit a upravit, jsme v listopadu podnikly ještě jednu víkendovou akci - jely jsme do Chebu na skautskou základnu Želva a myslím, že se všechny shodneme na tom, že to, co nám z této výpravy utkvělo v hlavě nejvíc jsou nepochybně prolézačky, kterých jsme za víkend stihly vyzkoušet snad tisíc. Vzhledem k tomu, že kromě toho jsme taky našly několik kešek, navštívily Františkovy lázně a Komorní hůrku a zahrály si dvě velké noční hry, tak to byl docela slušný výkon... A nemůžeme zapomenout na zpáteční cestu Pendolinem!A nakonec jak se blížil adventní čas, sešly jsme se i s maminkami našich holek na společné vázání adventních věnců a na stadionu si byly společně zabruslit, abychom odstartovaly letošní zimu:-)
Vánoce jsme společně samozřejmě taky oslavily vánoční besídkou - šly jsme na procházku dát dárky lesním zvířátkům, rozdaly si ručně vyrobené dárky navzájem a zahrály scénky, co si jednotlivé družiny během prosince pro ostatní připravily.


Žádné komentáře:

Okomentovat